"Отже, ще раз про ЗНО з англійської мови.
1. ЗНО з іноземної мови ніхто не скасовував і не планував скасовувати. Воно відбудеться у тому ж форматі як і минулого року для тих, кому сертифікат з іноземної мови потрібен для вступу.
2. У 2016 році планувалось, що державну підсумкову атестацію у школах з іноземної мови зроблять обов'язковою і проведуть у форматі ЗНО. ДПА у школах перевіряє чотири мовні компетентності (writing, speaking, listening, reading). ЗНО перевіряє лише дві - reading, writing. І давно були питання щодо якості тестів з іноземних мов - були приклади, коли люди, які вчились за кордоном, здавали ЗНО на 180 балів.
Тому якість тестів треба піднімати. І робити нормальний повноцінний тест, який буде перевіряти усі мовні компетеності. Але його треба нормально напрацювати і обов'язково пілотувати. Власне, для покращення якості тесту у нас є домовленості з провідними міжнародними установами. Вони готові помагати покращити тест, запровадити елементи перевірки двох інших компетеностей. Але це не можна одразу запустити без пілотування. Тому пілотуватись це буде у рамках ОБОВ'ЯЗКОВОЇ державної підсумкової атестації з іноземної мови (у 2015 році ДПА з іноземної не була обов'язковою). При цьому буде забезпечено НЕЗАЛЕЖНУ перевірку тестів, як і при ЗНО. Але результати пілоту не можуть бути визначальними для вступу. Тому для вступу треба буде складати ЗНО у тому ж форматі, що і минулого року. От і все. При цьому результати ДПА нам покажуть реальну ситуацію з вивченням іноземної мови по різним школам - що і було головним завданням на 2016 рік.
3. При цьому безперечно важливо працювати з вчителями, покращувати якість підручників і програм. Це все робиться, значною мірою - через співпрацю з ініціативою GoGlobal. Дуже багато профільних організацій, котрі займаються викладанням іноземної мови (у першу чергу - англійської), вже почали працювати з міністерством, щоб покращити якість програм і тестів. А це критично важливо - бо наше завдання ж не просто у тому, щоб перевірити, а в тмоу - щоб підняти рівень викладання іноземної мови, у першу чергу - у сільських школах."